Am purtat o corespondență cu factorii responsabili de la ONCE din cadrul MApN cu o redirectionare prin SGG în ceea ce priveşte situația Cimitirului International al Eroilor de la Valea Uzului.
Acest blog a devenit o cronică a trădărilor de țară şi neam românesc. Lovitura de stat din decembrie 1989 a fost dată de către trădătorii din Securitate, năpârlită ulterior în SRI, cu sprijinul Ungariei și URSS, în schimbul cedării suveranității și resurselor României, cedare statuată prin Legea 28/15.03.1991 și https://udmr.ro/actualitate/stiri/hotarare-privind-simbolurile-naionale-ale-comunitaii-maghiare-din-romania
Totalul afișărilor de pagină
vineri, 11 octombrie 2024
Situația Cimitirului Internațional al Eroilor de la Valea Uzului
Concluzia este una singura, ca ONCE, MApN, guvernul sunt pline de idioți si trădători, adică cârpe de sters papucii celor din UDMR.
ONCE
mi-a raspuns prima dată că asteaptă granițuirea dintre județele Bacău
și Harghita. Asta se amână de decenii, pentru că situația actuală
ambiguă permite abuzurile UDMR.
Când
am revenit atât direct cu o plângere prealabilă conform Legii 554/2004,
spunând că ambele județe sunt în România, cât și prin SGG, atunci ONCE
mi-a răspuns că a făcut demersuri către C.J. Harghita si UAT Sânmartin
pentru amplasarea unui momunent comemorativ nou de forma unei cruci (n.n. pentru
eroii români) în "Cimitirul de onoare al eroilor de la Valea Uzului" și
a obținut amplasarea monumentului ... în exteriorul cimitirului, la o
distanță de aproximativ 900 m față de necropola de război, pe terenul
Asociației Composesorale Aklos Sânmartin.
Deci,
idioții de la ONCE cer în interiorul cimitirului devenit "de onoare"
din "internațional" și ulterior sunt mulțumiți că ungurii le-au permis
amplasarea la 900 m în exterior, pe un teren privat.
Și
cu asta au declarat problema rezolvată, că doar nu vor să supere
UDMR-ul tocmai în an electoral. Statutul cimitirului a devenit "de
onoare", deci, poate fi pur unguresc.
Asociația Civică Dreptate-Filiala Prahova
Str. Regina Maria nr. 14, sat Pleașa, Bucov, Prahova
prin reprezentant
Călin I. Gheorghe
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Prof. Corvin Lupu: https://m.youtube.com/watch?v=T0i_sUUyEes
Încă o dată despre asasinarea României
https://trenduri.blogspot.com/2026/06/batalia-pentru-supravietuire.html C hestiunea e mult mai adâncă decât pare. Iar personajul Bolojan e i...
-
UDMR şi simbolurile „naţionale” ale minorităţilor. Ce spune legea? În urmă cu câteva zile, la al XIV-lea congres, udmr a decis să adopte ...
-
Uniunea Democrata Maghiara din Romania (udmr) este singura formatiune etnica din Tara noastra, avand idei si activitate nationalist sovina, ...
-
Chiar noi ne platim "prietenii" "În momentul de faţă, în timp ce finanţările primite din partea statului român şi cele ven...









Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu